Ecovacs DEEBOT T80 OMNI

Ecovacs · Alt-i-én-station

Ecovacs DEEBOT T80 OMNI

Ecovacs DEEBOT T80 OMNI er ifølge producenten en robotstøvsuger med rullemoppe og alt-i-én-station. Den passer til dig, der ønsker automatisk tømning af støvbeholderen og vask af moppen i stationen.

  • Sugeevne 18.000 Pa
  • Batteri 6.400 mAh
  • Dørtrin op til 20 mmmed moppe

Fra 5.099 kr.

hos 2 butikker

Gå til butik

Reklamelink

Priser i danske butikker

ButikUdgavePrisFragtLagerLink
Proshop.dk Sort 5.099 kr. Gratis På lager Til butik
Ultrashop Sort 3.989 kr. Gratis Ikke på lager Til butik

Reklamelinks. Priser, fragt og lager er butikkernes egne oplysninger, hentet 24. oktober 2026. Tjek altid prisen hos butikken.

Producentens specifikationer

Sugeevne
18.000 Pa
Kilde: ecovacs.com
“vacuum level(max)(pa) 18000”
Producentens side
Navigation
DToF
Kilde: ecovacs.com
“navigation type dtof”
Producentens side
Station
Alt-i-én-station
Kilde: ecovacs.com
“auto dust collection yes station actively self-cleaning yes”
Producentens side
Moppe
Rulle
Kilde: ecovacs.com
“mopping type ozmo roller”
Producentens side
Batteri
6.400 mAh
Kilde: ecovacs.com
“battery capacity(mah) 6400”
Producentens side
Støvbeholder i robotten
220 ml
Kilde: ecovacs.com
“dust box capacity(l) 0.22”

Omregnet fra 0.22 l.

Producentens side
Vandtank i robotten
110 ml
Kilde: ecovacs.com
“clean water tank capacity(ml) 110”
Producentens side
Moppeløft
10 mm
Kilde: ecovacs.com
“automatic mop lifting (mm) 10”
Producentens side
Dørtrin op til
20 mm (med moppe)
Kilde: ecovacs.com
“barrier crossing ability (mm)(with mop) 20”
Producentens side
Højde
98 mm
Kilde: ecovacs.com
“deebot dimension (wide/depth/height mm) 353*351.5*98”
Producentens side
Driftstid
223 min (standard, støvsugning, hårde gulve)
Kilde: ecovacs.com
“working time on hard floor-standard mode(sweep)(min) 223”
Producentens side
Støj
63,4 dB (standard, støvsugning, dB(A) (lydtryk/lydeffekt ikke angivet))
Kilde: ecovacs.com
“noise-standard mode -sweep (dba) 63.4”
Producentens side

Tallene er producentens egne oplysninger, som vi har fundet på producentens side og kontrolleret manuelt. Vi har ikke selv målt dem. Driftstid og støj gælder kun under den nævnte betingelse og kan ikke sammenlignes på tværs af modeller. Sådan udvælger vi.

Om Ecovacs DEEBOT T80 OMNI

Producenten angiver sugeevnen til 18.000 Pa. Pa er en enhed for tryk, og sugeevnen angives som det undertryk, robotten skaber. Navigationen er DToF, som er en laserbaseret metode, hvor lysets flyvetid bruges til at måle afstande. Batteriet er på 6.400 mAh, og driftstiden er 223 minutter ved standardindstilling, støvsugning og hårde gulve.

Støvbeholderen i robotten rummer 220 ml, mens vandtanken rummer 110 ml. Moppen er udformet som en rulle og har et moppeløft på 10 mm. Moppeløft er den højde, moppen kan hæves. Alt-i-én-stationen tømmer robottens støvbeholder og vasker moppen.

Robotten er 98 mm (9,8 cm) høj og kræver derfor mere end 9,8 cm frihøjde under møbler. Ifølge producenten kan den køre over dørtrin på op til 20 mm med moppe. Støjen er angivet til 63,4 dB(A) ved standardindstilling og støvsugning; producenten angiver ikke, om tallet er målt som lydtryk eller lydeffekt.

Passer godt til

  • Møbler med mere end 9,8 cm frihøjde: robotten er 98 mm høj ifølge producenten.
  • Gulve med dørtrin på op til 20 mm med moppe: producenten oplyser, at robotten kan passere dem.
  • Dig, der ønsker automatisk tømning og moppevask: stationen udfører begge dele ifølge producenten.

Passer ikke til

  • Møbler med 9,8 cm frihøjde eller mindre: robotten er 98 mm høj.
  • Dørtrin over 20 mm med moppe: producentens oplysninger dokumenterer kun passage op til 20 mm.

Sammenlign med lignende modeller

Andre robotstøvsugere med alt-i-én-station i samme prisleje.

Lignende modeller
Ecovacs DEEBOT T80 OMNI 5.099 kr. 18.000DToFAlt-i-én-stationRulle6.40022020*98
Dreame L50 Pro Ultra 4.931 kr. 19.500DToF (VersaLift)Alt-i-én-station–6.40039522*89,5*
Ecovacs DEEBOT X8 PRO OMNI 5.279 kr.ikke på lager 18.000DToFAlt-i-én-stationRulle6.40022020*98
Dreame L40 Ultra AE 4.899 kr. 19.000LiDAR (LDS)Alt-i-én-station–5.200395–97
iRobot Roomba Plus 405 Combo + AutoWash 5.299 kr. –LiDARAlt-i-én-station2 roterende–––106

Alle tal er producentens egne og har en kilde på modellens side. – betyder, at producenten ikke oplyser tallet. * betyder, at tallet gælder under en bestemt betingelse (hold musen over stjernen). Prisen er den laveste aktuelle pris blandt butikkerne.